3224W-1-202E
DigiKeys varenummer
3224W-202ETR-ND - Tape & Reel (TR)
3224W-202ECT-ND - Afskåret tape (CT)
3224W-202EDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
3224W-1-202E
Beskrivelse
TRIMMER 2K OHM 0.25W J LEAD TOP
Detaljeret beskrivelse
2 kOhms 0,25W, 1/4W J-leder Overflademontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 12.0 Drej Topjustering
EDA/CAD-modeller
3224W-1-202E Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Modstand
2 kOhms
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,189" x 0,138" overflade (4,80mm x 3,50mm)
Tolerance
±10%