3006P-1-502ZLF
DigiKeys varenummer
3006P-1-502ZLF-ND
Producenter
Producentens varenummer
3006P-1-502ZLF
Beskrivelse
TRIMMER 5K OHM 0.75W PC PIN SIDE
Detaljeret beskrivelse
5 kOhms 0,75W, 3/4W PC-ben Panelmontering, Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 15.0 Drej Sidejustering
EDA/CAD-modeller
3006P-1-502ZLF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Monteringstype
Panelmontering, Hulmontering
Modstand
5 kOhms
Effekt (Watt)
0,75W, 3/4W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,250" x 0,190" overflade (6,35mm x 4,83mm)
Tolerance
±10%