3006P-1-501ZLF
DigiKeys varenummer
3006P-1-501ZLF-ND
Producenter
Producentens varenummer
3006P-1-501ZLF
Beskrivelse
TRIMMER 500OHM 0.75W PC PIN SIDE
Detaljeret beskrivelse
500 Ohms 0,75W, 3/4W PC-ben Panelmontering, Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 15.0 Drej Sidejustering
EDA/CAD-modeller
3006P-1-501ZLF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Monteringstype
Panelmontering, Hulmontering
Modstand
500 Ohms
Effekt (Watt)
0,75W, 3/4W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,250" x 0,190" overflade (6,35mm x 4,83mm)
Tolerance
±10%