VGS-100D-12
DigiKeys varenummer
179-VGS-100D-12-ND
Producenter
Producentens varenummer
VGS-100D-12
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 12V 102W
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet AC-DC-omformere 1 Output 12V 85 – 305VAC, 120 – 430VDC Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
VGS-100D-12 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
Mfr
Applikationer
Husholdningsapparater, ITE (kommerciel)
Serie
Spænding - Isolering
4 kV
Emballage
Boks
Effektivitet
85%
Varestatus
Ikke til nye design
Driftstemperatur
-30°C – 70°C (med reduktion)
Type
Indkapslet
Funktioner
Justerbart output, PFC, Fjernbetjent til/fra
Antal output
1
Monteringstype
Chassismontering
Spænding - Input
85 – 305VAC, 120 – 430VDC
Størrelse/dimension
7,05" L x 3,90" B x 1,18" H (179,0mm x 99,0mm x 30,0mm)
Spænding - Output 1
12V
Godkendelsesagentur
CE, cURus, EN, IEC, UL
Strøm - Output 1
8.5 A