VOF-80B-12
DigiKeys varenummer
179-VOF-80B-12-ND
Producenter
Producentens varenummer
VOF-80B-12
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 12V 80W
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Åben ramme AC-DC-omformere 1 Output 12V 90 – 264VAC, 120 – 370VDC Indgang
Kategori
Applikationer
Husholdningsapparater, ITE (kommerciel)
Mfr
Spænding - Isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
0.89
Emballage
Boks
Driftstemperatur
-30°C – 80°C (med reduktion)
Varestatus
Aktiv
Funktioner
Egnet til DC-indgang, Universalindgang
Type
Åben ramme
Monteringstype
Chassismontering
Antal output
1
Størrelse/dimension
3,00" L x 2,00" B x 1,34" H (76,2mm x 50,8mm x 34,0mm)
Spænding - Input
90 – 264VAC, 120 – 370VDC
Godkendelsesagentur
CE, cURus, UKCA
Spænding - Output 1
12V
Standardnummer
60335-1; 62368-1
Strøm - Output 1
6.7 A