VGS-100D-12-B
DigiKeys varenummer
179-VGS-100D-12-B-ND
Producenter
Producentens varenummer
VGS-100D-12-B
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 12V 102W
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet, Jævnt belagt AC-DC-omformere 1 Output 12V 85 – 305VAC, 120 – 430VDC Indgang
EDA/CAD-modeller
VGS-100D-12-B Modeller
Spænding - Isolering
4 kV
Effektivitet
85%
Driftstemperatur
-30°C – 70°C (med reduktion)
Type
Indkapslet, Jævnt belagt
Spænding - Input
85 – 305VAC, 120 – 430VDC
Størrelse/dimension
7,05" L x 3,90" B x 1,18" H (179,0mm x 99,0mm x 30,0mm)
Spænding - Output 1
12V
Strøm - Output 1
8.5 A