SDI160G-48-U-P51
DigiKeys varenummer
179-SDI160G-48-U-P51-ND
Producenter
Producentens varenummer
SDI160G-48-U-P51
Beskrivelse
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 158W
Detaljeret beskrivelse
48V 158 W AC/DC Ekstern Stationær (klasse I) Adaptere Ledning (sælges separat) Indgang
EDA/CAD-modeller
SDI160G-48-U-P51 Modeller
Kategori
Effektforbrug uden belastning
150mW (maks.)
Effektivitet
90%
Driftstemperatur
0°C – 40°C
Anvendelsesregion
International
Ledningslængde
59" (1,50m)
Form
Stationær (klasse I)
Indgangsstik
IEC 320-C14
Inputtype
Ledning (sælges separat)
Størrelse/dimension
6,34" L x 2,13" B x 1,31" H (161,0mm x 54,2mm x 33,2mm)
Spænding - Input
90 – 264VAC
Godkendelsesagentur
EN, FCC, PSE, UL
Spænding - Output
48V
Standardnummer
55024; 55032 Klasse B; 61000-3-2; 61000-3-3; 62368-1
Strøm - Output (maks.)
3,3A
Grundlæggende varenummer
Effekt (Watt)
158 W