SDI160G-12-UD-P51
DigiKeys varenummer
179-SDI160G-12-UD-P51-ND
Producenter
Producentens varenummer
SDI160G-12-UD-P51
Beskrivelse
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 150W
Detaljeret beskrivelse
12V 150 W AC/DC Ekstern Stationær (klasse II) Adaptere Ledning (sælges separat) Indgang
EDA/CAD-modeller
SDI160G-12-UD-P51 Modeller
Kategori
Effektforbrug uden belastning
150mW (maks.)
Effektivitet
90%
Driftstemperatur
0°C – 40°C
Anvendelsesregion
International
Ledningslængde
47,2" (1,20m)
Form
Stationær (klasse II)
Indgangsstik
IEC 320-C8
Inputtype
Ledning (sælges separat)
Størrelse/dimension
5,91" L x 2,13" B x 1,30" H (150,0mm x 54,0mm x 33,0mm)
Spænding - Input
90 – 264VAC
Godkendelsesagentur
EN, FCC, PSE, UL
Spænding - Output
12V
Standardnummer
55024; 55032 Klasse B; 61000-3-2; 61000-3-3; 62368-1
Strøm - Output (maks.)
12,5A
Grundlæggende varenummer
Effekt (Watt)
150 W