0ADKC0500-BE
DigiKeys varenummer
5923-0ADKC0500-BE-ND
Producenter
Producentens varenummer
0ADKC0500-BE
Beskrivelse
FUSE CERM 500MA 600VAC 500VDC
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
500 mA 600 V AC 500 V DC sikring Patron, Keramisk Kræver holder 5mm x 20mm
Kategori
Spændingsklassifikation - DC
Mfr
Responstid
Træg
Serie
Pakke/hus
Emballage
Bulk
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
200A AC, 300A DC
Varestatus
Aktiv
Smeltning I²t
0.287
Monteringstype
Kræver holder
Godkendelsesagentur
cURus
Sikringstype
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Strømklassificering (AMPS)
Størrelse/dimension
0,205" diam. x 0,787" L (5,20mm x 20,00mm)
Spændingsklassifikation - AC
600 V