0ADBC0600-BE
DigiKeys varenummer
5923-0ADBC0600-BE-ND
Producenter
Producentens varenummer
0ADBC0600-BE
Beskrivelse
FUSE CERM 600MA 1KVAC 1KVDC 3AB
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
600 mA 1 kV AC 1 kV DC sikring Patron, Keramisk Kræver holder 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Kategori
Spændingsklassifikation - DC
Mfr
Responstid
Sprænger hurtigt
Serie
Pakke/hus
Emballage
Bulk
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
10kA
Varestatus
Aktiv
Smeltning I²t
0.178
Monteringstype
Kræver holder
Godkendelsesagentur
cURus
Sikringstype
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Strømklassificering (AMPS)
Størrelse/dimension
0,250" diam. x 1,252" L (6,35mm x 31,80mm)
Spændingsklassifikation - AC
1 kV
DC-koldmodstand
1.03 Ohms