LTC1844ES5-1.8#TRPBF
DigiKeys varenummer
505-LTC1844ES5-1.8#TRPBFTR-ND - Tape & Reel (TR)
505-LTC1844ES5-1.8#TRPBFCT-ND - Afskåret tape (CT)
505-LTC1844ES5-1.8#TRPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LTC1844ES5-1.8#TRPBF
Beskrivelse
IC REG LIN 1.8V 150MA TSOT-23-5
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 150mA TSOT-23-5
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LTC1844ES5-1.8#TRPBF Modeller
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
80 µA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
50dB (120Hz)
Varestatus
Aktiv
Styringsfunktioner
Aktivér
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur, Omvendt polaritet, Kortslutning
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (maks.)
6,5V
Pakke/hus
SOT-23-5 tynd, TSOT-23-5
Spænding - Output (min./fast)
1,8V
Leverandørs enhedspakning
TSOT-23-5
Spændingsdropout (maks.)
0,3V @ 150mA