LT3650EMSE-8.4#TRPBF
DigiKeys varenummer
505-LT3650EMSE-8.4#TRPBFTR-ND - Tape & Reel (TR)
505-LT3650EMSE-8.4#TRPBFCT-ND - Afskåret tape (CT)
505-LT3650EMSE-8.4#TRPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LT3650EMSE-8.4#TRPBF
Beskrivelse
IC BATT CHG LI-ION 2CELL 12MSOP
Detaljeret beskrivelse
Oplader IC Litium-ion/-polymer 12-MSOP-EP
EDA/CAD-modeller
LT3650EMSE-8.4#TRPBF Modeller
Kategori
LadeStrøm - Maks.
2A
Batteripakke spænding
8,4V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Spænding - Forsyning (maks.)
32V
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Batteriets kemi
Litium-ion/-polymer
Monteringstype
Overflademontering
Antal celler
2
Pakke/hus
12-TSSOP (0,118", 3,00mm bredde) eksponeret overflade