LT3650IMSE-8.4#PBF
DigiKeys varenummer
LT3650IMSE-8.4#PBF-ND
Producenter
Producentens varenummer
LT3650IMSE-8.4#PBF
Beskrivelse
IC BATT CHG LI-ION 2CELL 12MSOP
Detaljeret beskrivelse
Oplader IC Litium-ion/-polymer 12-MSOP-EP
EDA/CAD-modeller
LT3650IMSE-8.4#PBF Modeller
Kategori
LadeStrøm - Maks.
2A
Batteripakke spænding
8,4V
Emballage
Rør
Spænding - Forsyning (maks.)
32V
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Batteriets kemi
Litium-ion/-polymer
Monteringstype
Overflademontering
Antal celler
2
Pakke/hus
12-TSSOP (0,118", 3,00mm bredde) eksponeret overflade