LT1963AES8-3.3#TRPBF er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Analog Devices Inc.
På lager: 1.077
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Analog Devices Inc.
På lager: 139
Datablad
På lager: 0
Similar
STMicroelectronics
Similar
Microchip Technology
På lager: 475
Microchip Technology
På lager: 769
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 1,5A 8-SO
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
LT1963AES8-3.3#TRPBF
DigiKeys varenummer
LT1963AES8-3.3#TRPBFTR-ND - Tape & Reel (TR)
LT1963AES8-3.3#TRPBFCT-ND - Afskåret tape (CT)
LT1963AES8-3.3#TRPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LT1963AES8-3.3#TRPBF
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3.3V 1.5A 8-SO
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
LT1963AES8-3.3#TRPBF Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
1.5 mA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
120 mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
63dB (120Hz)
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Spænding - Input (maks.)
20V
Pakke/hus
8-SOIC (0,154", 3,90mm bredde)
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Leverandørs enhedspakning
8-SO
Spændingsdropout (maks.)
0,55V @ 1,5A