LT1963ES8-3.3#PBF
DigiKeys varenummer
LT1963ES8-3.3#PBF-ND
Producenter
Producentens varenummer
LT1963ES8-3.3#PBF
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3.3V 1.5A 8-SO
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 1,5A 8-SO
EDA/CAD-modeller
LT1963ES8-3.3#PBF Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
1.5 mA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
120 mA
Emballage
Rør
PSRR
63dB (120Hz)
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Spænding - Input (maks.)
20V
Pakke/hus
8-SOIC (0,154", 3,90mm bredde)
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Leverandørs enhedspakning
8-SO
Spændingsdropout (maks.)
0,55V @ 1,5A