LT1765EFE-1.8#PBF
DigiKeys varenummer
LT1765EFE-1.8#PBF-ND
Producenter
Producentens varenummer
LT1765EFE-1.8#PBF
Beskrivelse
IC REG BUCK 1.8V 3A 16TSSOP
Detaljeret beskrivelse
Buck Koblingsregulator IC Positiv Fast 1,8V 1 Output 3A 16-TSSOP (0,173", 4,40mm bredde) eksponeret overflade
EDA/CAD-modeller
LT1765EFE-1.8#PBF Modeller
Kategori
Spænding - Input (maks.)
25V
Rør
Strøm - Output
Varestatus
Aktiv
Frekvens - Switching
1,25MHz
Funktion
Nedtransformering (step-down)
Synkron ensretter
No
Outputkonfiguration
Positiv
Driftstemperatur
0°C – 125°C (TJ)
Topologi
Pakke/hus
Antal output
1
Leverandørs enhedspakning
16-TSSOP-EP
Spænding - Input (min.)
3V