LT1461CCS8-2.5#TRPBF
DigiKeys varenummer
LT1461CCS8-2.5#TRPBFTR-ND - Tape & Reel (TR)
LT1461CCS8-2.5#TRPBFCT-ND - Afskåret tape (CT)
LT1461CCS8-2.5#TRPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LT1461CCS8-2.5#TRPBF
Beskrivelse
IC VREF SERIES 0.08% 8SOIC
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
serien Spændingsreference IC ±0,08% 8-SO
EDA/CAD-modeller
LT1461CCS8-2.5#TRPBF Modeller
Kategori
Støj - 0,1Hz til 10Hz
8ppmp-p
Producenter
Analog Devices Inc.
Støj - 10Hz til 10kHz
9,6ppmrms
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Spænding - Input
3V – 20V
Strøm - Forsyning
70µA
Driftstemperatur
0°C – 70°C (TA)
Spænding - Output (min./fast)
2,5V
Pakke/hus
8-SOIC (0,154", 3,90mm bredde)
Strøm - Output
100 mA
Leverandørs enhedspakning
8-SO
Tolerance
±0,08%
Grundlæggende varenummer
Temperaturkoefficient
12ppm/°C