LT1460DCS8-10#PBF
DigiKeys varenummer
LT1460DCS8-10#PBF-ND
Producenter
Producentens varenummer
LT1460DCS8-10#PBF
Beskrivelse
IC VREF SERIES 0.1% 8SOIC
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
serien Spændingsreference IC ±0,1% 8-SO
EDA/CAD-modeller
LT1460DCS8-10#PBF Modeller
Kategori
Støj - 0,1Hz til 10Hz
40µVp-p
Producenter
Analog Devices Inc.
Støj - 10Hz til 10kHz
35µVrms
Emballage
Rør
Spænding - Input
10,9V – 20V
Strøm - Forsyning
360µA
Driftstemperatur
0°C – 70°C (TA)
Spænding - Output (min./fast)
10V
Pakke/hus
8-SOIC (0,154", 3,90mm bredde)
Strøm - Output
40 mA
Leverandørs enhedspakning
8-SO
Tolerance
±0,1%
Grundlæggende varenummer
Temperaturkoefficient
20ppm/°C