ADP7118ARDZ-3.3-R7
DigiKeys varenummer
ADP7118ARDZ-3.3-R7TR-ND - Tape & Reel (TR)
ADP7118ARDZ-3.3-R7CT-ND - Afskåret tape (CT)
ADP7118ARDZ-3.3-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ADP7118ARDZ-3.3-R7
Beskrivelse
IC REG LIN 3.3V 200MA 8-SOIC-EP
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 200mA 8-SOIC-EP
EDA/CAD-modeller
ADP7118ARDZ-3.3-R7 Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
140 µA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
320 µA
Digi-Reel®
PSRR
88dB – 50dB (10kHz – 1MHz)
Styringsfunktioner
Aktivér, Blød start
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TA)
Spænding - Input (maks.)
20V
Pakke/hus
8-SOIC (0,154", 3,90mm bredde) eksponeret overflade
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Leverandørs enhedspakning
8-SOIC-EP
Spændingsdropout (maks.)
0,42V @ 200mA