AD5272BRMZ-100-RL7
DigiKeys varenummer
505-AD5272BRMZ-100-RL7TR-ND - Tape & Reel (TR)
505-AD5272BRMZ-100-RL7CT-ND - Afskåret tape (CT)
505-AD5272BRMZ-100-RL7DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AD5272BRMZ-100-RL7
Beskrivelse
IC DIG POT 100K 10-MSOP
Detaljeret beskrivelse
Digitale potentiometre 100k Ohm 1 kredsløb 1024 Taps I2C Interface 10-MSOP
EDA/CAD-modeller
AD5272BRMZ-100-RL7 Modeller
Spænding - Forsyning
2,7V – 5,5V, ±2,5V – 2,75V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Funktioner
Valgbar adresse
Tolerance
±1%
Temperaturkoefficient (Typ)
5ppm/°C
Pakke/hus
10-TFSOP, 10-MSOP (0,118", 3,00mm bredde)
Driftstemperatur
-40°C – 125°C