AD5175BRMZ-10-RL7
DigiKeys varenummer
505-AD5175BRMZ-10-RL7TR-ND - Tape & Reel (TR)
505-AD5175BRMZ-10-RL7CT-ND - Afskåret tape (CT)
505-AD5175BRMZ-10-RL7DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AD5175BRMZ-10-RL7
Beskrivelse
IC DIG POT 10K 10-MSOP
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Digitale potentiometre 10k Ohm 1 kredsløb 1024 Taps I2C Interface 10-MSOP
EDA/CAD-modeller
AD5175BRMZ-10-RL7 Modeller
Kategori
Hukommelsestype
Ikke-flygtig
Spænding - Forsyning
2,7V – 5,5V, ±2,5V – 2,75V
Digi-Reel®
Funktioner
Valgbar adresse
Tolerance
±15%
Temperaturkoefficient (Typ)
35ppm/°C
Konfiguration
Reguldermodstand
Leverandørs enhedspakning
10-MSOP
Antal kredsløb
1
Pakke/hus
10-TFSOP, 10-MSOP (0,118", 3,00mm bredde)
Antal udtag
1024
Driftstemperatur
-40°C – 125°C