AD5245BRJZ100-RL7
DigiKeys varenummer
505-AD5245BRJZ100-RL7TR-ND - Tape & Reel (TR)
505-AD5245BRJZ100-RL7CT-ND - Afskåret tape (CT)
505-AD5245BRJZ100-RL7DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AD5245BRJZ100-RL7
Beskrivelse
IC DIG POT 100K SOT-23-8
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Digitale potentiometre 100k Ohm 1 kredsløb 256 Taps I2C Interface SOT-23-8
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
AD5245BRJZ100-RL7 Modeller
Kategori
Hukommelsestype
Flygtig
Producenter
Analog Devices Inc.
Spænding - Forsyning
2,7V – 5,5V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Funktioner
Valgbar adresse
Varestatus
Aktiv
Tolerance
±30%
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Temperaturkoefficient (Typ)
45ppm/°C
Konusform
Lineær
Monteringstype
Overflademontering
Konfiguration
Potentiometer
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-8
Antal kredsløb
1
Pakke/hus
SOT-23-8
Antal udtag
256
Driftstemperatur
-40°C – 125°C