AD5110BCPZ10-1-RL7
DigiKeys varenummer
AD5110BCPZ10-1-RL7TR-ND - Tape & Reel (TR)
AD5110BCPZ10-1-RL7CT-ND - Afskåret tape (CT)
AD5110BCPZ10-1-RL7DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AD5110BCPZ10-1-RL7
Beskrivelse
IC DIG POT 10K 8-LFCSP-UD
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Digitale potentiometre 10k Ohm 1 kredsløb 128 Taps I2C Interface 8-LFCSP-UD (2x2)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
AD5110BCPZ10-1-RL7 Modeller
Kategori
Hukommelsestype
Ikke-flygtig
Producenter
Analog Devices Inc.
Spænding - Forsyning
1,8V – 5,5V, 2,3V – 5,5V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±8%
Varestatus
Aktiv
Temperaturkoefficient (Typ)
35ppm/°C
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Monteringstype
Overflademontering
Konusform
Lineær
Leverandørs enhedspakning
8-LFCSP-UD (2x2)
Konfiguration
Potentiometer
Pakke/hus
8-UFDFN eksponeret overflade, CSP
Antal kredsløb
1
Driftstemperatur
-40°C – 125°C