MAX6070AAUT33+T
DigiKeys varenummer
MAX6070AAUT33+TTR-ND - Tape & Reel (TR)
MAX6070AAUT33+TCT-ND - Afskåret tape (CT)
MAX6070AAUT33+TDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MAX6070AAUT33+T
Beskrivelse
IC VREF SERIES 0.04% SOT6
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
serien Spændingsreference IC ±0,04% SOT-23-6
EDA/CAD-modeller
MAX6070AAUT33+T Modeller
Kategori
Støj - 0,1Hz til 10Hz
10µVp-p
Producenter
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Støj - 10Hz til 10kHz
6µVrms
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Spænding - Input
3,5V – 5,5V
Strøm - Forsyning
330µA
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TA)
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Pakke/hus
SOT-23-6
Strøm - Output
10 mA
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-6
Tolerance
±0,04%
Grundlæggende varenummer
Temperaturkoefficient
6ppm/°C