MAX17501BATB+
DigiKeys varenummer
MAX17501BATB+-ND
Producenter
Producentens varenummer
MAX17501BATB+
Beskrivelse
IC REG BUCK 5V 500MA 10TDFN
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Buck Koblingsregulator IC Positiv Fast 5V 1 Output 500mA 10-WFDFN eksponeret overflade
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MAX17501BATB+ Modeller
Kategori
Spænding - Input (maks.)
60V
Mfr
Spænding - Output (min./fast)
Serie
Strøm - Output
Emballage
Strip
Frekvens - Switching
600kHz
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Synkron ensretter
Ja
Funktion
Nedtransformering (step-down)
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TJ)
Outputkonfiguration
Positiv
Monteringstype
Overflademontering
Topologi
Pakke/hus
Udgangstype
Leverandørs enhedspakning
10-TDFN (3x2)
Antal output
1
Grundlæggende varenummer
Spænding - Input (min.)
4,5V