MAX17501ATEVKIT#
DigiKeys varenummer
MAX17501ATEVKIT#-ND
Producenter
Producentens varenummer
MAX17501ATEVKIT#
Beskrivelse
EVAL BOARD FOR MAX17501A
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
MAX17501A Himalaya DC/DC, Trin ned 1 Ikke-isolerede udgange Evalueringskortoutput
Kategori
Strøm - Output
500mA
Producenter
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Spænding - Input
4,5V – 60V
Serie
Regulators topologi
Buck
Emballage
Boks
Frekvens - Switching
600kHz
Varestatus
Aktiv
Indhold
Kort
Hovedformål
DC/DC, Trin ned
Udnyttet IC/del
MAX17501A
Udgange og type
1 Ikke-isolerede udgange
Grundlæggende varenummer
Spænding - Output
3,3V