LY L29K-H1K2-26-0-2-R18-Z
DigiKeys varenummer
475-LYL29K-H1K2-26-0-2-R18-ZTR-ND - Tape & Reel (TR)
475-LYL29K-H1K2-26-0-2-R18-ZCT-ND - Afskåret tape (CT)
475-LYL29K-H1K2-26-0-2-R18-ZDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LY L29K-H1K2-26-0-2-R18-Z
Beskrivelse
LED YELLOW DIFFUSED 0603 SMD
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Gul 587nm LED-indikation – Diskret 1,8V 0603 (1608 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LY L29K-H1K2-26-0-2-R18-Z Modeller
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (Typ)
1,8V
Mfr
Strøm - Test
2mA
Serie
Synsvinkel
160°
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Forældet
Bølgelængde - Dominerende
Farve
Bølgelængde - Peak
591nm
Konfiguration
Standard
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Linsefarve
Hvid
Leverandørs enhedspakning
Linsegennemsigtighed
Diffus
Størrelse/dimension
1,70mm L x 0,80mm B
Millicandela-normering
Højde (maks.)
0,65mm
Linsetype
Rektangel med flad top
Grundlæggende varenummer
Linsestørrelse
1,30mm x 0,80mm