LR Q976.01-P2R2-1-20-R18
DigiKeys varenummer
475-LRQ976.01-P2R2-1-20-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-LRQ976.01-P2R2-1-20-R18CT-ND - Afskåret tape (CT)
475-LRQ976.01-P2R2-1-20-R18DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LR Q976.01-P2R2-1-20-R18
Beskrivelse
LED CHIP 0603
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Rød 623nm LED-indikation – Diskret 2V 0603 (1608 metrisk)
Kategori
Linsestørrelse
1,10mm x 0,80mm
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (Typ)
2V
Serie
Strøm - Test
20mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Synsvinkel
140°
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Farve
Bølgelængde - Dominerende
Konfiguration
Uafhængig
Bølgelængde - Peak
628nm
Linsefarve
Farveløs
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Linsegennemsigtighed
Klar
Leverandørs enhedspakning
Millicandela-normering
Størrelse/dimension
1,60mm L x 0,80mm B
Linsetype
Rektangel med flad top
Højde (maks.)
0,75mm