LMR-240-FR
DigiKeys varenummer
1946-1061-10-ND
Producenter
Producentens varenummer
LMR-240-FR
Beskrivelse
CABLE COAXIAL RISER 10'
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Koaksial - stander Kabel 10,0' (3,05m) 50 Ohms
Kategori
Længde
10,0' (3,05m)
Producenter
Amphenol Times Microwave Systems
Kappefarve
Sort
Serie
Funktioner
Brandhæmmende
Emballage
Spole
Ledermateriale
Kobber, Uisoleret
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Dielektrisk materiale
Polyethylenskum (FPE)
Kabeltype
Koaksial - stander
Dielektrisk diameter
0,150" (3,81mm)
Ledertråd
Solid
Afskærmningsmateriale
Aluminium; Kobber, Tinbeslået
Kappe (isolerings )materiale
Polyethylen (PE), hæverer
VoP, Velocity of Propagation
83.0
Kappe (isolerings) diameter
0,240" (6,10mm)
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Afskærmningstype
Flet
Grundlæggende varenummer
Impedans
50 Ohms