LMR-240-FR
DigiKeys varenummer
1946-LMR-240-FR-DS-ND
Producenter
Producentens varenummer
LMR-240-FR
Beskrivelse
CABLE LMR-240 FRPE FOOT
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Koaksial - stander Kabel Angiv antal fod i ordreantal 50 Ohms
Kategori
Længde
Angiv antal fod i ordreantal
Producenter
Amphenol Times Microwave Systems
Kappefarve
Sort
Serie
Funktioner
Brandhæmmende
Emballage
Digi-Spool™, Kontinuerlig spole
Ledermateriale
Kobber, Uisoleret
Varestatus
Aktiv
Dielektrisk materiale
Polyethylenskum (FPE)
Kabeltype
Koaksial - stander
Dielektrisk diameter
0,150" (3,81mm)
Ledertråd
Solid
Afskærmningsmateriale
Aluminium; Kobber, Tinbeslået
Kappe (isolerings )materiale
Polyethylen (PE), hæverer
VoP, Velocity of Propagation
83.0
Kappe (isolerings) diameter
0,240" (6,10mm)
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Afskærmningstype
Flet
Spolestørrelse
500,0' (152,4m)
Impedans
50 Ohms