PT6KV-103A2020
DigiKeys varenummer
1993-PT6KV-103A2020-ND
Producenter
Producentens varenummer
PT6KV-103A2020
Beskrivelse
TRIMMER 10K OHM 0.1W PC PIN TOP
Detaljeret beskrivelse
10 kOhms 0,1W, 1/10W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Kul 1.0 Drej Topjustering
Temperaturkoefficient
±300ppm/°C
Modstand
10 kOhms
Effekt (Watt)
0,1W, 1/10W
Størrelse/dimension
Rund - 0,248" diam. (6,30mm)
Tolerance
±20%