PT6KV-102A2020
DigiKeys varenummer
1993-1043-ND
Producenter
Producentens varenummer
PT6KV-102A2020
Beskrivelse
TRIMMER 1K OHM 0.1W PC PIN TOP
Producentens standard leveringstid
5 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 kOhms 0,1W, 1/10W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Kul 1.0 Drej Topjustering
Temperaturkoefficient
±300ppm/°C
Producenter
Amphenol Piher Sensing Systems
Antal omgange
1.0
Serie
Justeringstype
Topjustering
Emballage
Bulk
Resistivt materiale
Kul
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Hulmontering
Modstand
1 kOhms
Termineringsudformning
PC-ben
Effekt (Watt)
0,1W, 1/10W
Størrelse/dimension
Rund - 0,248" diam. (6,30mm)
Tolerance
±20%