PT15NH05-103A2020-S
DigiKeys varenummer
1993-1192-ND
Producenter
Producentens varenummer
PT15NH05-103A2020-S
Beskrivelse
TRIMMER 10KOHM 0.25W PC PIN SIDE
Detaljeret beskrivelse
10 kOhms 0,25W, 1/4W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Kul 1.0 Drej Sidejustering
Temperaturkoefficient
±300ppm/°C
Justeringstype
Sidejustering
Modstand
10 kOhms
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Størrelse/dimension
Rund - 0,591" diam. (15,00mm)
Tolerance
±20%