PTN15-C10NB20
DigiKeys varenummer
2223-PTN15-C10NB20-ND
Producenter
Producentens varenummer
PTN15-C10NB20
Beskrivelse
TRIMMER 10K OHM 0.2W PC PIN SIDE
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 kOhms 0,2W, 1/5W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Kul 1.0 Drej Sidejustering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PTN15-C10NB20 Modeller
Tolerance
±20%
Producenter
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Antal omgange
1.0
Serie
Justeringstype
Sidejustering
Emballage
Pose
Resistivt materiale
Kul
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Hulmontering
Modstand
10 kOhms
Termineringsudformning
PC-ben
Effekt (Watt)
0,2W, 1/5W
Størrelse/dimension
Rund - 0,591" diam. (15,00mm)