N6L30T0N-103-3030
DigiKeys varenummer
1993-N6L30T0N-103-3030-ND
Producenter
Producentens varenummer
N6L30T0N-103-3030
Beskrivelse
TRIMMER 10K OHM 0.1W PC PIN TOP
Producentens standard leveringstid
5 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 kOhms 0,1W, 1/10W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Kul 1.0 Drej Topjustering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
N6L30T0N-103-3030 Modeller
Temperaturkoefficient
±300ppm/°C
Producenter
Amphenol Piher Sensing Systems
Antal omgange
1.0
Serie
Justeringstype
Topjustering
Emballage
Bulk
Resistivt materiale
Kul
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Hulmontering
Modstand
10 kOhms
Termineringsudformning
PC-ben
Effekt (Watt)
0,1W, 1/10W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,343" x 0,252" overflade (8,70mm x 6,40mm)
Tolerance
±30%