N6L25T3N-103
DigiKeys varenummer
1993-1220-1-ND - Afskåret tape (CT)
1993-1220-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
N6L25T3N-103
Beskrivelse
TRIMMER 10K OHM 0.1W PC PIN TOP
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 kOhms 0,1W, 1/10W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Kul 1.0 Drej Topjustering
Temperaturkoefficient
±300ppm/°C
Producenter
Amphenol Piher Sensing Systems
Antal omgange
1.0
Serie
Justeringstype
Topjustering
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Resistivt materiale
Kul
Varestatus
Forældet
Monteringstype
Hulmontering
Modstand
10 kOhms
Termineringsudformning
PC-ben
Effekt (Watt)
0,1W, 1/10W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,343" x 0,252" overflade (8,70mm x 6,40mm)
Tolerance
±30%