VC0301510000G
DigiKeys varenummer
609-4140-ND
Producenter
Producentens varenummer
VC0301510000G
Beskrivelse
TERM BLOCK HDR 3POS 7.62MM
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
3 Position Klemmeblok Headerstik, Bladben, Afskærmet (4 sider) 0,300" (7,62mm) Lodret Hulmontering
Kategori
Strøm - UL
32 A
Producenter
Amphenol Anytek
Spænding - UL
300 V
Serie
Farve
Grøn
Emballage
Bulk
Driftstemperatur
-40°C – 115°C
Varestatus
Aktiv
Kontaktkoblingsfinish
Tin
Type
Headerstik, Bladben, Afskærmet (4 sider)
Funktioner
Tilslutningsflange
Antal positioner
3
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Positioner pr. niveau
3
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Antal niveauer
1
Husmateriale
Termoplastisk harpiks
Afstand
0,300" (7,62mm)
Kontaktendeslængde
0,197" (5,00mm)
Hovedretning
Lodret
Isoleringshøjde
1,142" (29,00mm)