ET0301520000G
ET0301520000G
ET0301520000G
DigiKeys varenummer
609-4134-ND
Producenter
Producentens varenummer
ET0301520000G
Beskrivelse
TERM BLOCK PLUG 3POS 7.62MM
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
3 Position Klemmeblok Stik, Bladfatninger 0,300" (7,62mm) 180° Frithængende (In-Line)
Kategori
Trådtykkelse eller område - AWG
8-24 AWG
Producenter
Amphenol Anytek
Trådtykkelse eller område - mm²
2,5-10mm²
Serie
Farve
Grøn
Emballage
Bulk
Driftstemperatur
-40°C – 115°C
Varestatus
Aktiv
Kontaktkoblingsfinish
Tin
Type
Stik, Bladfatninger
Funktioner
Tilslutningsflange, Holdelåse (side uden ledning)
Antal positioner
3
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Positioner pr. niveau
3
Skruestørrelse
M3,5
Antal niveauer
1
Moment - Skrue
0,79Nm (7,0Lb-In)
Afstand
0,300" (7,62mm)
Lednings afisoleringslængde
6-7mm
Stiks ledningsindgang
180°
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Termineringsudformning
Skrue - stigende burklemme
Husmateriale
Termoplastisk harpiks
Monteringstype
Frithængende (In-Line)
Isoleringshøjde
0,902" (22,90mm)
Strøm - UL
32 A
Grundlæggende varenummer
Spænding - UL
300 V