TJ0471500000G
TJ0471500000G
TJ0471500000G
DigiKeys varenummer
609-4181-ND
Producenter
Producentens varenummer
TJ0471500000G
Beskrivelse
TERM BLOCK PLUG 4POS 5MM
Detaljeret beskrivelse
4 Position Klemmeblok Stik, Hunfatninger 0,197" (5,00mm) 180° Frithængende (In-Line)
Kategori
Trådtykkelse eller område - AWG
12-24 AWG
Trådtykkelse eller område - mm²
1-2,5mm²
Driftstemperatur
-40°C – 115°C
Stik, Hunfatninger
Funktioner
Holdelåse (side uden ledning)
Antal positioner
4
Positioner pr. niveau
4
Skruestørrelse
M3
Moment - Skrue
0,56Nm (5,0Lb-In)
Afstand
0,197" (5,00mm)
Lednings afisoleringslængde
7-8mm
Isoleringshøjde
0,594" (15,09mm)
Strøm - UL
12 A
Grundlæggende varenummer
Spænding - UL
300 V