TJ0371500000G
TJ0371500000G
TJ0371500000G
DigiKeys varenummer
609-4180-ND
Producenter
Producentens varenummer
TJ0371500000G
Beskrivelse
TERM BLOCK PLUG 3POS 5MM
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
3 Position Klemmeblok Stik, Hunfatninger 0,197" (5,00mm) 180° Frithængende (In-Line)
Kategori
Trådtykkelse eller område - AWG
12-24 AWG
Producenter
Amphenol Anytek
Trådtykkelse eller område - mm²
1-2,5mm²
Serie
Farve
Grøn
Emballage
Bulk
Driftstemperatur
-40°C – 115°C
Varestatus
Aktiv
Kontaktkoblingsfinish
Tin
Type
Stik, Hunfatninger
Funktioner
Holdelåse (side uden ledning)
Antal positioner
3
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Positioner pr. niveau
3
Skruestørrelse
M3
Antal niveauer
1
Moment - Skrue
0,56Nm (5,0Lb-In)
Afstand
0,197" (5,00mm)
Lednings afisoleringslængde
7-8mm
Stiks ledningsindgang
180°
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Termineringsudformning
Skrue - stigende burklemme
Husmateriale
Termoplastisk harpiks
Monteringstype
Frithængende (In-Line)
Isoleringshøjde
0,594" (15,09mm)
Strøm - UL
12 A
Grundlæggende varenummer
Spænding - UL
300 V