TJ0311530000G
TJ0311530000G
TJ0311530000G
DigiKeys varenummer
TJ0311530000G-ND
Producenter
Producentens varenummer
TJ0311530000G
Beskrivelse
TERM BLOCK PLUG 3POS 3.50MM
Detaljeret beskrivelse
3 Position Klemmeblok Stik, Hunfatninger 0,138" (3,50mm) 180° Frithængende (In-Line)
Kategori
Spænding - UL
300 V
Trådtykkelse eller område - AWG
16-26 AWG
Serie
Trådtykkelse eller område - mm²
0,5-1,5mm²
Emballage
Bakke
Driftstemperatur
-40°C – 115°C
Antal positioner
3
Positioner pr. niveau
3
Skruestørrelse
M2
Moment - Skrue
0,23 Nm (2,0 Lb-In)
Afstand
0,138" (3,50mm)
Lednings afisoleringslængde
6-7mm
Isoleringshøjde
0,437" (11,10mm)
Strøm - UL
10 A