ALEV100-BS
DigiKeys varenummer
2040-ALEV100-BS-ND
Producenter
Producentens varenummer
ALEV100-BS
Beskrivelse
ALEV100 SERIES 100A DC CONTACTOR
Detaljeret beskrivelse
Kontaktor SPST-NO (DM) (1 Form X) 100 A 12VDC Spole Chassismontering
Kategori
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Serie
Aktiveringsniveau-spænding
8VDC
Frigøringsniveau-spænding
1,2VDC
Spolespænding
12VDC
Spolestrøms
461 mA
Spoleeffekt
5,5W
Kontaktnormering (Strøm)
100 A
Spolemodstand
26Ohm
Switch-spænding
1000VDC - maks.