ALEV100-BA
DigiKeys varenummer
2040-ALEV100-BA-ND
Producenter
Producentens varenummer
ALEV100-BA
Beskrivelse
ALEV100 SERIES 100A DC CONTACTOR
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kontaktor SPST-NO (DM) (1 Form X) 100 A 12VDC Spole Chassismontering
Funktioner
Hjælpekontakter
Producenter
Altran Magnetics, LLC
Termineringsudformning
Stift, Trådledere
Serie
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Emballage
Boks
Aktiveringsniveau-spænding
8VDC
Varestatus
Aktiv
Frigøringsniveau-spænding
1,2VDC
Monteringstype
Chassismontering
Driftstid
25 ms
Spolespænding
12VDC
Frakoblingstid
10 ms
Kontaktform
SPST-NO (DM) (1 Form X)
Spolestrøms
461 mA
Kontaktnormering (Strøm)
100 A
Spoleeffekt
5,5W
Switch-spænding
1000VDC - maks.
Spolemodstand
26Ohm