ALEV100-BAS
DigiKeys varenummer
2040-ALEV100-BAS-ND
Producenter
Producentens varenummer
ALEV100-BAS
Beskrivelse
ALEV100 SERIES 100A DC CONTACTOR
Detaljeret beskrivelse
Kontaktor SPST-NO (DM) (1 Form X) 100 A 12VDC Spole Chassismontering
Funktioner
Hjælpekontakter
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Aktiveringsniveau-spænding
8VDC
Frigøringsniveau-spænding
1,2VDC
Spolespænding
12VDC
Spolestrøms
461 mA
Kontaktnormering (Strøm)
100 A
Spoleeffekt
5,5W
Switch-spænding
1000VDC - maks.
Spolemodstand
26Ohm