AEVT1000-CA
DigiKeys varenummer
2040-AEVT1000-CA-ND
Producenter
Producentens varenummer
AEVT1000-CA
Beskrivelse
DC CONTACTOR 1000A 24VDC COIL
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kontaktor SPST-NO (DM) (1 Form X) 1000 A 24VDC Spole Chassismontering
Kategori
Switch-spænding
1800VDC - maks.
Producenter
Altran Magnetics, LLC
Funktioner
Hjælpekontakter
Serie
Termineringsudformning
Stift
Emballage
Boks
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Varestatus
Aktiv
Aktiveringsniveau-spænding
20VDC
Monteringstype
Chassismontering
Frigøringsniveau-spænding
2,4VDC
Spolespænding
24VDC
Driftstid
40 ms
Kontaktform
SPST-NO (DM) (1 Form X)
Frakoblingstid
20 ms
Kontaktnormering (Strøm)
1000 A