AEVT1000-B
DigiKeys varenummer
2040-AEVT1000-B-ND
Producenter
Producentens varenummer
AEVT1000-B
Beskrivelse
DC CONTACTOR 1000A 12VDC COIL
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kontaktor SPST-NO (DM) (1 Form X) 1000 A 12VDC Spole Chassismontering
Kategori
Kontaktnormering (Strøm)
1000 A
Producenter
Altran Magnetics, LLC
Switch-spænding
1800VDC - maks.
Serie
Termineringsudformning
Stift
Emballage
Boks
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Varestatus
Aktiv
Aktiveringsniveau-spænding
10VDC
Monteringstype
Chassismontering
Frigøringsniveau-spænding
1,2VDC
Spolespænding
12VDC