AOTF12N60 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
onsemi
På lager: 624
Datablad
Similar
Rohm Semiconductor
På lager: 490
Datablad
Rohm Semiconductor
På lager: 183
På lager: 76
På lager: 0
Infineon Technologies
På lager: 27
STMicroelectronics
STMicroelectronics
På lager: 313
På lager: 378
På lager: 962
På lager: 952
N-kanal 600 V 12A (Tc) 50W (Tc) Hulmontering TO-220F
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
AOTF12N60
DigiKeys varenummer
AOTF12N60-ND
Producenter
Producentens varenummer
AOTF12N60
Beskrivelse
MOSFET N-CH 600V 12A TO220-3F
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4,5V @ 250µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
50 nC @ 10 V
Vgs (maks.)
±30V
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
2100 pF @ 25 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
50W (Tc)
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
600 V
Monteringstype
Hulmontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
10V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
550mOhm @ 6A, 10V