ACAG0801-2450-T
DigiKeys varenummer
535-14489-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-14489-1-ND - Afskåret tape (CT)
535-14489-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ACAG0801-2450-T
Beskrivelse
RF ANT 2.45GHZ CHIP SOLDER SMD
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2,45GHz Bluetooth, ISM, Wi-Fi, WLAN, Zigbee™ Chip RF-antenner 2,4GHz – 2,5GHz 7,29dBi Loddemetal Overflademontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ACAG0801-2450-T Modeller
Kategori
Antennetype
Chip
Producenter
Abracon LLC
Antal bånd
1
Serie
VSWR
2
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Gain
7,29dBi
Varestatus
Aktiv
Terminering
Loddemetal
RF-familie/standard
802.15.4, Bluetooth, generel ISM, wi-fi
Monteringstype
Overflademontering
Frekvensgruppe
UHF (2GHz – 3GHz)
Højde (maks.)
0,039" (1,00mm)
Frekvens (center/bånd)
2,45GHz
Applikationer
Bluetooth, ISM, Wi-Fi, WLAN, Zigbee™
Frekvensområde
2,4GHz – 2,5GHz