929870-01-20-RA
DigiKeys varenummer
929870-01-20-RA-ND
Producenter
Producentens varenummer
929870-01-20-RA
Beskrivelse
CONN RCPT 20POS 0.1 GOLD PCB
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
20 Positioner Koblingsstik Stikforbindelse 0,100" (2,54mm) Hulmontering Guld
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
10,0µin (0,25µm)
Isoleringshøjde
0,150" (3,81mm)
Kontaktlængde - Stift
0,125" (3,18mm)
Stikforbindelse type
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Kontakttype
Gaffelformet
Type
Kort til kort
Kontaktfinish - Stift
Tin
Antal positioner
Strømklassificering (AMPS)
1A
Antal positioner belastet
Alle
Spændingsklassifikation
1000V