B40SR12424A
DigiKeys varenummer
941-1650-ND
Producenter
Producentens varenummer
B40SR12424A
Beskrivelse
DC/DC CONVERTER 12.4V 300W
Producentens standard leveringstid
30 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet DC-DC-omformere 1 Output 12,4V 24A 60V Indgang
Datablad
 Datablad
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Vis tomme attributter
Kategori
Strøm - Output (maks.)
24A
Producenter
Delta Electronics
Effekt (Watt)
300W
Serie
Applikationer
ITE (kommerciel)
Emballage
Bulk
Effektivitet
88,80%
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Type
Indkapslet
Monteringstype
Chassismontering
Spænding - Input (min.)
18V
Størrelse/dimension
7,48" L x 2,99" B x 1,69" H (190,0mm x 76,0mm x 43,0mm)
Spænding - Input (maks.)
60V
Godkendelsesagentur
CE, UL
Antal output
1
Grundlæggende varenummer
Spænding - Output 1
12,4V